2019 iPhone Modelleri İle İlgili İlk Bilgi Paylaşıldı

Categories TeknolojiPosted on

1976 yılında bilgisayar yazılım firması olarak kurulan 2007 yılında ilk iPhone’u piyasaya sürerek akıllı telefon pazarına da giriş yapan Apple, o yıldan itibaren çıkardığı bütün iPhone modelleri satış rekorları kırmış ve dünyanın en çok satılan telefonları arasına girmeyi başarmıştır. 700 milyar dolardan fazla bütçesi olan Apple’ın 2019 yılında çıkartacağı iPhone modelleri ile ilgili ilk sızıntılar gelmeye başladı.

Şüphesiz akıllı telefon piyasasının en güçlü şirketi konumunda olan iPhone ileriki tarihlere yönelik daha farklı ürünler sunmaya şimdiden hazırlanıyor. Öyle ki megapikseli düşük olmasına oldukça başarılı bir kamera çekim deneyimini sunan iPhone cihazlar, diğer dev markaları dahi gerisinde bırakmayı başarıyor. 2019 yılında piyasaya sürülecek olan ilgili markanın cihazları üzerine diğer bilgilere hemen aşağıdaki anlatımlardan yola çıkarak detaylara ulaşabilirsiniz.

2019 iPhone Modelleri ile İlgili Bilgiler

10. Yıla özel çıkardığı iPhoneX’i biraz daha geliştirerek geçtiğimiz günlerde iPhone XS ve iPhone XR modellerini piyasaya süren Apple’ın bu ürünleri daha ülkemizde satışa çıkmadan 2019 yılında çıkacak iPhone modelleri ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı. Çin’den gelen bilgilere göre Apple 2019 yılında 3 yeni iPhone modelini piyasaya sürecek. Bu 3 modelin ekran boyutları ise piyasadaki ürünlerden farklı olmayacak. 5.8 inç, 6.1 inç ve 6.5 inç ekran boyutuna sahip olacak yeni iPhone modellerinde OLED ve LCD ekran kullanılacağı da gelen bilgiler arasında. Sızan son bilgi ise arka kameranın biraz daha büyük olacağı yönünde. Eğer bu son bilgi doğruysa Apple’ın rakipleri Huaweive Samsung’un kameralara gösterdiği önemi dikkate aldığı ve bu doğrultuda ARGE çalışmalarını yürüttüğü çıkarımını yapabiliriz.Artan dolar kuru nedeniyle iPhone XS ve iPhoneXR’nin fiyatlarının 8-12 Bin TL olması beklenirken, dolar kurunun bu şekilde devam etmesi halinde 2019 yılında çıkacak iPhone modellerinin fiyatlarının da 10 Bin liradan fazla olacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir