4K TV Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Categories TeknolojiPosted on

Elektronik ürünlerin satışlarında en başta gelen televizyon pazarı 4K ve 4K Ultra HD televizyonlar ile bambaşka bir boyuta girdi. Dijital dünyanın televizyon kategorisindeki bu büyük değişim birçok evde yerini almış bulunmakta. Yüksek çözünürlük ve daha birçok farklı özelliğe sahip olan 4K TV’ler tüketiciler tarafından akıllarında oluşan soru işaretleriyle de anılan elektronik kapsamdaki ürünler sınıfında yer almakta. Birçok tüketicinin merak ettiği ve bilmesi gerektiği 4K TV alırken dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili tüm bilgileri sizlere yazımızın devamında sunacağız.

4K TV ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Satın alacağınız televizyon eğer 3840 x 2160 piksellik doğal bir çözünürlüğe sahip ise şunu bilmelisiniz ki satın aldığınız televizyon 4K olmaktadır. 4K destekli televizyonlar çözünürlüğü bu safha da yer alırken, 4K yayınları rahatlıkla izleyebilmeniz için gerekli dahili olan uydu alıcısının da 2160p 50i olması gerekmekte. Satın alacağınız 4K televizyon bahsedilen üzere 50i değil de daha farklı bir formata sahip ise, örneğin 30i seviyesine sahip bir özellik ile geliyorsa TRT veya benzeri bir 4K yayın yapan seviyede televizyon kanalını 4K yayını olarak izleme şansına sahip değilsiniz. Bu doğrultuda ek bir dikkatlilik gerektiren konu ise, piyasada yer alan birçok 4K özelliği bulunduğu söylenilen TV ürünü markasının aslında düşük çözünürlükte olduğu üzerinedir. Bu nedenle 4K alırken doğal çözünürlük ve uydu alıcısı formatlarını iyi bilmeniz ve satın alma konusunda dikkat etmeniz gerekmektedir.

KAVİSLİ(CURVED) TELEVİZYONLAR

Büyük alışveriş mağazalarında veya benzeri mağazalarda mutlaka kavisli televizyonlara denk gelmişsinizdir. Curved TV’ler artık 4K eşliğinde ve yüksek çözünürlüğünü hiç bozmadan doğal görünümüyle tüketicinin daha kaliteli bir formatta TV izleme şansını arttırıyor. Küçük veya büyük fark etmeksizin birçok farklı boyutlara sahip monitörlerde kavisli ekran televizyonlar görmemiz oldukça mümkün olmakta. Kavisli ekran televizyon seçimi yapmanın ayrıcalığı size daha geniş bir görüntü yelpazesi ve insanda bulunan derinlik algısını ön plana çıkarmak için ideal bir ürün olması. Bunun yanı sıra görüş açısını ideal olarak ayarlayıp pozisyon kapmakta sizlere yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir