Blog sitenizi Instagram’da nasıl tanıtırsınız?

Categories InstagramPosted on

Dünyanın en aktif ve ilgi çekici sosyal ağ sitelerinden birini kullanarak bloğunuzun büyümesini ister misiniz? Şayet cevabınız evet ise, makaleyi gözden geçirebilirsiniz.

# 1. Kendinizi tanıtın (Bio ekleyin)

Profil biyografisiyle başlayalım. Olduğunuz kişiliği kullanıcıları, tutku duyduğunuz şeyleri ve ne yaptığınızı belirten kısa ama doğru bir biyografiyi yazdığınızdan emin olun.

Ayrıca, bloğunuza veya web sitenize hoş bir harekete geçirici mesaj ve bağlantı eklediğinizden emin olun. Bu çok önemlidir.

# 2. Post kalitesi ve yüksek alakalı içerik

Instagram profiline fotoğraf eklemeye ve video paylaşmaya başlamadan önce, işte büyük bir ipucu! İçerik kalitesini ve alaka düzeyini düşünün.

Bloğunuzu ve içeriğinizi belirli bir kitleye tanıtmaya çalışıyorsanız, sektörünüzle ilgili oluşturabileceğiniz Instagram türlerinin tüm türlerinin bir listesini yaparak başlayın. İçerik paylaşımınızı bloğunuz veya çevrim içi işletmenizle uyumlu hale getirmenin yanı sıra, paylaştığınız her şeyin yüksek kaliteli ürünler olduğundan emin olun.

Bununla demek istediğim, her zaman güzel fotoğraflar kullanın, fotoğraflarınızda soğuk filtreler veya ışık efektleri ekleyin, metin katmanlarıyla keşfedin, onunla yaratıcı olun.

# 3. Blog yayınlarınızı ekran görüntüsü yakalama

Son blog yayınınızı, takipçilerinizle birlikte trafiğinizi tekrar bloğunuza yönlendirmek için kullanmanın harika bir yolu, akıllı telefonunuzu kullanarak gerçek blog yayınınızı ele geçirmektir. Instagram için, blog yayın ekranının yakalanmasına özellikli bir resim eklemek için kullanmaktan hoşlanan harika bir ‘ Layout uygulaması ‘ var. Kullanılmasını tavsiye ederim. Bu stratejiyi blog yayınlarınız için uygulayacaksanız, makalenizin konusuyla ilgili kısa bir açıklama ve bazı uygun hashtag’ler eklemenizi de öneririz.

# 4. Diğer blogcuların içeriklerini izleyin ve beğenin

İlgi çekici ve “Beğenilebilir” içerik yayınlamak, Instagram takipçilerinizin dikkatini çekmek ve büyümek için harika bir yoldur. Başka bir etkili yol da kullanıcılar tarafından paylaşılan diğer içeriklerde aktif olarak ‘Beğen’ ve ‘Yorum’ yapmaktır.

İzlediğiniz blog yazarlarından herhangi birinin Instagram’da olup olmadığına bakın, ardından bunları takip etmeye başlayın. ‘Kişiler’ veya ‘etiketler’ kullanarak arama yapın. Kalbinizin içeriğine, kendinize benzer ve ‘Beğen’ ve ‘Yorum Yap’ gibi içerikleri bulun .

# 5. Sahnelerin arkasındaki şeyleri paylaş

Blogda şeffaf olmak, gerçek bir güven inşa etmenin harika bir yoludur. Instagram’da yapmam gereken en sevdiğim şeylerden biri, kitlemle birlikte sahnelerin bazılarını paylaşmaktır.

Şeffaflık ve sahnelerin ardındaki şeyleri paylaşarak, markanızın pazarlamasının ve tanıtımının, insanların ilişki kurabileceği ve güvenebileceği tüm önemli insan unsurlarını ekliyorsunuz.

# 6. Hepsini temalı al

Harika bir fotoğraf, kitlenizin hayal gücünü yakalayabilir ve hikâyenizi anlatabilir.  Daha da büyük bir resim oluşturmak için neden birden fazla fotoğraf denemek ve kullanmak zorunda mıyız? Ya da bazı resimlerinizi geliştirmek için bazı güzel filtreleri kullanmaya ne dersiniz?

Şu anda Instagram’daki en yaratıcı markalardan bazılarına göz atarsanız, bunların çoğunun benzersiz bir temayı veya stilini sevdiğini fark edeceksiniz. Onlardan başkalarından öne çıkmalarına yardımcı olan da budur.

# 7. 60 saniyen var

Fotoğraflar, Instagram ile videolardan yüzde 36 daha fazla etkileşim oluştursa da, neredeyse her şey hakkında 60 saniyelik bir video oluşturabilirsiniz.

Örneğin, blogunuzu tanıtmak için, yeni bir blog yayınını hızlı bir şekilde tanıtmak için videonuzu kullanmak veya kitlenizi arttırmak için makalenizin bazı önemli noktalarını belirtmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, takipçilerinizle daha fazla ‘sahne arkası’ olayını paylaşmak için 60 saniyelik bir video oluşturabilirsiniz. Ya da sadece hızlı bir hikaye paylaşın.

İşte bir fikir: Hyperlaps uygulamasını kullanarak, bir sonraki büyük işinizde çalışmanın zorlu zamanlarında bir video oluşturmaya ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir