Gezi Bloğu İçin 10 Instagram İpucu

Categories InstagramPosted on
  1. İyi bir kullanıcı adı seçin

Instagram yolculuğunuz, hesabınızı kurduğunuzda başlar. Zaten kurulu bir blog adınız varsa, tüm platformlarda tutarlı olabilmek için buna bağlı kalmak isteyebilirsiniz. Aksi takdirde, profesyonel ve akılda kalıcı bir şey düşünün. Buna güzel bir profil resmi, kısa ve öz biyografi ve açıkça seyahat bloğunuza bir bağlantı ekleyin.

  1. Güzel bir kare yakalayın

Her bir gönderinin tam olarak aynı şekilde yürütülmesi gerekmemektedir, ancak beklemek bir göz açıp kapayıncaya kadar olduğu için, herkesin neyi beklediğinize dair fikir edinmeli ve ne yaptığınızı ya da yapmadığınızdan emin olmalıdır. Bunun için doğru zamanı ve ışığı yakalayarak en iyi kareyi sunmuş olursunuz. Unutmayın, iyi bir çekim doğru zamanda olur.

  1. Bir hikâye anlat

Harika fotoğraflar gereklidir, ancak Instagram’ınızı öne çıkarmak istiyorsanız, hesabınız üzerinden bir hikâye anlatmanız da gerekir. Gördüğünüz yeri tanıtmak, keşfettiğiniz tuhaf bazı şeyleri paylaşmak veya belki bazı tarihsel gerçekleri paylaşmak için altyazı alanını kullanın. Bir resmin binlerce kelime konuşabileceği doğrudur, ancak bazen kelimeler ve hikâyeler bu ilgi alanını daha da artırır.

  1. Hashtag kullanın

Instagram, resim başına 30 hashtag kullanmanıza izin verir. Bunların tümünü kullanmanız gerekmez, ancak 11 veya daha fazla hashtag içeren içeriğin daha yüksek katılım sağladığı bilinir. Kullandığım bazı popüler ve alakalı hashtag’ler şunlardır: #travelblogger #travel #instatravel #travelgram #tourism #passportready #wanderlust #ilovetravel ve daha fazlası.

  1. Keşiflerinizi ve yerlerinizi coğrafi olarak etiketleyin

Bloğunuzda yayınlar yazarak, kullanıcıların istediklerini anlamalarına yardımcı oluyorsunuz. Bir yeri ziyaret edin ya da değil. Aynı şey Instagram için geçerli: Bir şehir hakkında bir resim paylaşarak, kitlenizin fotoğrafın neyle ilgili olduğunu bilmesini istersiniz. Güzel olmanın yanı sıra, bir kullanıcı belirli bir yere etiketlenmiş içeriği incelerken yayınınız görünür.

  1. Instamates ile takip edin, etiketleyin ve etkileşime geçin

Takip ederseniz, diğer etkili hesapları en şaşırtıcı şekilde tanıtıp etiketleyebilirsiniz.

Resimler keşfedilmenize yardımcı olabilir. Sizi fark edebilir ve sizi kendi hesaplarında veya hikâyelerinde öne çıkartabilirler. İçeriğinizi görünür hale getirme şansınız olan yarışmalar ve hediyeler için her zaman gözünüz açık tutmalısınız. Yemeğinizi bir restoranda ya da kaldığınız bir otelde seviyorsanız, işletmenizin resminizi etiketleyin. Resminiz işletme tarafından öne çıkarılabilir ve kullanıcılar bu hesaba baktıklarında içeriğiniz gösterilir.

  1. Blog yayınınızı tanıtmak için Instagram Slayt Gösterisini kullanın

Instagram’da yeni slayt gösterisi özelliği, bir dizi ile bir hikâye oluşturmanıza olanak tanır resimler. Mini seyahat rehberleri oluşturabilir veya harika bir restoranda ya da bir otelin farklı odalarındaki tüm yemeklerinizi sunabilirsiniz.

  1.  Hikâyeler ve daha fazla hikâye

Kullanıcıların son zamanlarda resimden daha fazla hikâyeye zaman harcadıkları genel bilgidir, bu nedenle takipçilerinizi bir resmin sahnesinin arkasına göstermek (örneğin düzenleme sürecinizi göstermek), kendiniz hakkında konuşmak ve kişisel olmak için Instagram hikâyelerini kullanın. Onları ya da ziyaret ettiğiniz yer hakkında daha fazla konuşmak için hikâyenizi yaratın. Bazı kullanıcılar, bu ekstra özelliği aldıktan sonra, makalelerini okumak için takipçilerinizi yönlendirdiğinizden emin olduktan sonra, hikâyelerine bağlantılar eklemenin ek imkânlarına sahiptir.

  1. Düzenli olarak gönderin

Tutarlılık yaşamdaki çoğu şeyin anahtarıdır ve Instagram bu konuda bir istisna değildir. Aslında, ne kadar düzenli yayınlarsanız, gönderme ritminizin ve alışkanlıklarınızın farkında olacak katılımcı bir kitle kurmanız sizin için o kadar kolay olacaktır. Her gün kabaca aynı zamanda göndererek, aynı kişilerle bağlantı kurma ve muhtemelen hesabınızın etrafında bir topluluk oluşturma şansınızı artırırsınız. İnsanların resimlerinizde bıraktığı yorumlara her zaman yanıt vermeyi unutmayın, bu kibarlık göstergesidir, ancak aynı zamanda size yorum bırakarak ayrılan kişilerin zamanı da size gösterdiği ilgiyi gösterir.

  1. Harekete geç ve tekrar et

Sahte takipçilere ve beğenilere harcayacak paranız yoksa (Tüm bunlardan uzaklaşın), güvenilir ve organik bir kitle oluşturmanın en iyi yolu, hesabınıza zaman ve enerji yatırımıdır.

Eğer bu konuda ciddiyseniz, o zaman insanlarla bağlantı kurmak ve onların içeriğiyle ilgilenmek için her gün bir iki saat ayırmalısınız. Başarılarının sırrını denemek ve yakalamak için daha büyük hesaplar incelemeniz gerekecektir ve sonra her zaman bir şeylerin üstünde kalmalısınız. İstatistiklerinizi kontrol ederek, stratejinizi insanların en çok neye benzediğine göre değiştirebilmeniz ve uyarlayabilmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir