Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Categories InstagramPosted on

Günümüzde sosyal medya kullanımı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Klasik iletişim araçları koltuğunu dijital iletişime devredince, vatandaşlar da bu haklarını kullanmaya başladı. Araştırmalara göre; Türkiye’de hemen hemen tüm sosyal medya uygulamalarında hesapları olan kişi sayısı dünya genel ortalamasında ilk 10’ da yer almaktadır.

Türkiye’de en fazla sosyal medya kullanıcısı olan Instagram hesabına bir göz atalım.

Instagram nedir?

Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından satın alınan ücretsiz, çevrim içi fotoğraf paylaşım uygulaması ve sosyal ağ platformudur.

Instagram, San Francisco’da ilk olarak Foursquare’e benzer bir platform yaratmayı deneyen ancak dikkatlerini sadece fotoğraf paylaşımına dönüştüren Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından başlatıldı. Instagram kelimesi “anlık kamera” ve “telgraf” ın bir karışımıdır.

Instagram nasıl kullanılır?

Instagram, kullanıcıların bir mobil uygulama üzerinden fotoğraf ve kısa videolar düzenlenmesine ve yüklemesi olarak bilinir. Kullanıcılar, yayınlarının her birine bir alt yazı ekleyebilir ve bu yayınları dizine eklemek ve uygulama içindeki diğer kullanıcılar tarafından aranabilir hale getirmek için hashtag’leri ve konum tabanlı coğrafi etiketleri kullanabilir. Bir kullanıcının her bir yayını, takipçilerinin Instagram yayınlarında görünür ve ayrıca hashtag veya coğrafi etiketler kullanılarak etiketlendiğinde kamu tarafından görüntülenebilir. Kullanıcılar ayrıca profillerini özel yapma seçeneğini de seçebilir, böylece yalnızca takipçileri gönderilerini görebilir.

Diğer sosyal ağ platformlarında olduğu gibi, Instagram kullanıcıları başkalarının gönderilerini beğenebilir, yorumlayabilir ve yer işaretlerine ekleyebilir ve Instagram’a özel özelliği sayesinde arkadaşlarına özel mesajlar gönderebilir. Fotoğraflar tek bir tıklama ile Twitter, Facebook ve Tumblr dâhil olmak üzere bir veya daha fazla sosyal medya sitesinde paylaşılabilir.

Instagram sadece bireyler için değil, aynı zamanda işletmeler için bir araçtır. Fotoğraf paylaşım uygulaması, şirketlere markalarını ve ürünlerini tanıtmak için ücretsiz bir işletme hesabı başlatma fırsatı sunuyor. İşletme hesapları olan şirketlerin, ücretsiz etkileşim ve gösterim metrikleri erişimi vardır. Instagram’ın web sitesine göre, dünya genelinde 1 milyondan fazla reklam veren hikâyelerini paylaşmak ve iş sonuçlarını yönlendirmek için Instagram’ı kullanıyor. Ayrıca, kullanıcıların yüzde 60’ı uygulama aracılığıyla yeni ürünleri keşfettiklerini söylüyor.

Instagram yakın zamanda ana feed’inizin en üstünde görünen ikincil bir feed olan yeni hikâyeler özelliğini tanıttı. İzlediğiniz kullanıcıların küçük fotoğraf kabarcıklarıyla işaretlenmiş olarak görebilirsiniz. Kullanıcıların son 24 saat içinde yayınladıkları hikâyeyi veya hikâyeleri görmek için bu baloncuklardan herhangi birine dokunun. Snapchat uygulamasının benzer özelliklerini barındırır. Kendi hikâyenizi yayınlamak için tek yapmanız gereken, kendi fotoğraf balonunuza dokunmak veya herhangi bir sekmede sağa doğru kaydırmaktır.

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

Fotoğraf paylaşım ağı, günlük hayatınızın fotoğraflarını arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak ve aynı zamanda nelerin peşinde olduklarını görmek için harika bir yerdir. Aynı zamanda sizi ilgilendiren konular etrafında görüntüleri keşfetmek için mükemmel bir yerdir. Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak ya da diğer deyimle dondurmak, yalnızca Instagram’dan ara vermek istediğinizde iyi bir çözümdür, ancak fotoğraflarınızı kaybetmek istemiyorsanız veya ileri de geri dönebileceğinizi düşünürseniz.

1: www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ adresine gidin.  Instagram, hesabınızı yalnızca haftada bir kez devre dışı bırakabilecekleri konusunda sizi uyarır.

2: Profil simgesini tıklayın ya da dokunun.

3: ‘Profili Düzenle’ yi tıklayın.

4: Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak’ı tıklayın. Bu bağlantıyı “Profili Düzenle” sayfasının sağ tarafında göreceksiniz.

5: Hesabınızı açılır menüden devre dışı bırakmak için bir neden seçin.

6: Şifrenizi tekrar girin ve ‘Geçici Olarak Devre Dışı Bırak’ı tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir