Instagram’da Mükemmel Fotoğraflara Sahip Olmak

Categories InstagramPosted on

Instagram, kullanıcılarının arkadaşlarının görüntülemesi için resim yüklemesine izin veren popüler bir fotoğraf uygulamasıdır. Instagram, insanların arkadaşlarıyla bağlantı kurmak için kullanabileceği eğlenceli ve kolay bir sosyal medya aracıdır.

Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını hayatlarından paylaşmasına, altyazı eklemesine, filtreleri düzenlemesine, ayarları değiştirmesine, başkalarıyla etkileşime geçmesine, keşfetmesine ve sürtünmesine ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır.

En popüler sosyal ağ web sitelerinin çoğunda olduğu gibi, riskler varken, ayrıca faydalar da vardır. Instagram, yaratıcı özgünlüğü teşvik etmektir. Gerçekten de, muhtemelen fotoğrafçılığın popülerliğindeki yeniden dirilişin nedenleri arasındadır. App, genç kullanıcılarının hayatlarını ilginç, filtrelenmiş fotoğraflar, hashtag’ler veya kısa video klipler ile paylaşmalarına olanak tanıyor ve kullanıcılarının büyük çoğunluğu tarafından kesinlikle kullanılmaya başlandı.

Instagram Direct

Instagram Direct fotoğrafların, videoların, etiket sayfalarının, profillerin ve konumların tek bir kullanıcıyla veya küçük bir kullanıcı grubuyla (15 kişiye kadar) bir kullanıcının haber beslemesinden paylaşılmasını sağlar. Instagram’ın sağ üst köşesindeki Gelen Kutusu simgesi aracılığıyla Instagram Direct’e erişebilirsiniz. Instagram Direct hakkında daha fazla bilgi için:  blog.instagram.com

Instagram Hikâyeler

Instagram Hikâyeler, kullanıcıların bir fotoğraf / video seçmelerini tek bir hikâye halinde göndermelerine olanak tanır. Yeni özellik, 24 saat sonra ortadan kaybolan hikâyelerle, Snapchat Hikâyeleriyle aynı şekilde çalışır. Instagram Hikâyeleri bir kullanıcı profiline veya Haber Kaynağına gönderilmez. Instagram Hikâyeleri, kullanıcıların Instagram profili ile aynı gizlilik ayarlarını takip eder. Örneğin, bir kullanıcının özel bir hesabı varsa ve bir hikâye gönderirse, yalnızca kullanıcıların arkadaşları bu hikâyeyi görüntüleyebilir.

Instagram’da mükemmel fotoğraflara sahip olmak için yapılması gerekenler

 

Uygulama içinden bir fotoğraf çekebilir veya telefonunuzda veya tabletinizde kayıtlı bir resmi kullanabilirsiniz. Filtreler, instagram’ı kullanmaktan başka bir nedendir. Instagram’da bir fotoğraf çektiğinizde, fotoğrafa benzersiz bir görünüm vermek için hızlıca bir filtre uygulayabilirsiniz. Filtreler, sıradan bir fotoğrafı, fazla çaba sarf etmeden paylaşmaya değer bir şeye dönüştürmeye yardımcı olabilir.

Kompozisyon, aydınlatma ve düzenleme hakkında düşünmeye başlamadan önce, iyi bir Instagram fotoğraf çekebilmek için kameranın nasıl çalıştığını bilmemiz gerekenler:

  1. Atışınızı Düşük Pozlama

Hiç parlak bir gökyüzünün fotoğrafını çektiniz mi? Az pozlanmış bir fotoğrafa sahip olmak daha iyidir, bu da daha fazla pozlama ile tüm çekimi bozmak yerine düzenlemeyle aydınlatabilirsiniz.

Fotoğrafınızı bir iPhone’da yetersiz pozlamak için, telefonunuzun en parlak alanına dokunarak odağı ve pozlamayı kilitleyin. Bunu yaptıktan sonra, istediğiniz fotoğrafı oluşturmak için kameranızı hareket ettirebilirsiniz. Güneş ışığındaki ürün çekimleri için mükemmel bir zamanlama olur!

  1. HDR’yi Kapalı tutun

HDR (Yüksek Dinamik Aralık) doğru almak zor ve bir resim doğal olmayan ve abartılı görünebilir. Esasen, fonksiyon aynı fotoğrafın birçok farklı pozlamasını alır ve bunları bir fotoğrafta bir araya getirir, böylece çok fazla ayrıntıya sahip olursunuz.

  1. Kompozisyon

Başarılı kompozisyon bir ana hedefe dayanır; Bir hikâyeyi veya duyguyu yakalarken izleyicilerin fotoğraf konusuna yönlendirmek için bir yol bulmaktır. Bir görüntünün bölümden kesitine akmasına ve enerji ve ilgi oluşturmasına olanak tanımak için bir konuya harflerle ve kesişme noktalarıyla kareler halinde hizalanarak uygulanır. Sizin için şanslı, telefonunuzun sizin için bunu yapan inanılmaz bir ızgara aracı var. Yapmanız gereken tek şey, telefonunuzun kameranızın ayarlarındaki “ızgara” ayarını açmaktır.

  1. Aydınlatma

En önemlisi doğal ışık kullanmaktır. İçeride çekim yaparken, fotoğraflarınızın sarı renkte gölgelenmesine neden olabilecek bir pencerenin yanına oturun ve herhangi bir yapay ışığın uzağında oturun. Doğru zamanda çekim yapınız. En sağlıklı çekimler de ise; bulutlu ve güneşli havanın yansıttığı doğayı fotoğraflarınızda yansıtın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir