Instagram’da Satış Nasıl Yapılır?

Categories InstagramPosted on

Fotoğrafları paylaşmak için neden ayrı bir uygulamaya ihtiyacım var? Onları Facebook’a veya başka bir sosyal ağa gönderemedim mi? Instagram’ın popülaritesinin bir nedeni basitliğidir. Birbirinden farklı özelliklere odaklanmak yerine, Instagram fotoğrafların paylaşılmasını ve arkadaşlarınızdan fotoğrafların çekilmesini kolaylaştıran tek çekirdekli bir özelliğe sahiptir.

Filtreler, Instagram’ı kullanmaktan başka bir nedendir. Instagram’da bir fotoğraf çektiğinizde, fotoğrafa benzersiz bir görünüm vermek için hızlıca bir filtre uygulayabilirsiniz. Filtreler, sıradan bir fotoğrafı, fazla çaba sarf etmeden paylaşmaya değer bir şeye dönüştürmeye yardımcı olabilir.

Instagram’da satış nasıl yapılır?

Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir ve bu nedenle mükemmel bir pazarlama kanalıdır. Bu yüzden, hesaplarındaki sıradan bir bakış bile çok büyük markaları ortaya çıkaracaktır.

Benzersiz fotoğraf paylaşım platformu, markalarda görünürlük kazanmak ve müşterileriyle diyaloga girmek için bire bir fırsat sunmaktadır.

#1: Sadece etkileyici görseller gönderin

Instagram görsel bir platformdur. İlk ve en önemlisi, sadece yüksek kaliteli görüntüler yayınlamalısınız. İdeal olarak, görselleriniz yaratıcı ve dikkat çekici olacak ve tanıtmak istediğiniz ürünleri uygun bir şekilde vurgulayacaktır. Müşterileriniz profilinize indiğinde, markanızı hemen tanıyabilmeleri gerekir.

Instagram’da yayınladığınız her resmin, genel marka bilinci oluşturma ve ticari stratejinize uygun olmasını sağlayın. Markanız şık ve minimalist ise, Instagram üzerinde de şık ve minimalist olmalıdır. Estetik görünmelidir. Aynı durum Instagram başlıkları içinde geçerlidir.

Orijinal görüntüler her zaman en iyisi olsa da, bazen stok görüntüleri hesabınıza biraz çeşitlilik katmanıza yardımcı olabilir. İnanılmaz yüksek kaliteli fotoğraflar çekebileceğiniz birçok farklı telif ücretsiz resim web sitesi vardır. Daha da iyisi, Canva gibi web araçları indirimleri, hediyeleri veya yarışmaları tanıtmak için özel görüntüler oluşturmanıza izin vermektedir. Bu sitelerden faydalanabilirsiniz.

Unutmayın, markanızın çevrim içi görsel sunumu müşterilerinizin sahip olduğu ilk deneyim olabilir. Bu nedenle, harika olduğundan emin olun.

#2: Instagram reklamlarına yatırım yapın

Instagram’da reklam vermek, yeni ve hedeflenmiş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Özellikle markanız veya işletmeniz oldukça yeni ise, bu değerli bir yatırımdır.

Instagram reklamlarınızı, ürünlerinizle ilgilenme olasılığı en yüksek olan müşterilere ulaşacak şekilde planlayabilirsiniz.

#3: Instagram yeniden hedefleme kampanyalarını çalıştırın

Instagram reklamlarınızın etkinliğini daha da artırmak için, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcıların ilgisini çekmek için yeniden hedeflemeyi kullanın. Başka bir deyişle, markanızın sağladığı özelliklerle ilgili bir ilgi düzeyini daha önce ifade etmiş olan tüketiciler konusudur.

Yeniden hedefleme, özellikle satın alma işlemi yapmadan ayrılan web sitesi ziyaretçilerini hedefleyen reklamlardır.

#4: Etkileşim araçlarını kullananlarla arkadaş olun

Etkenler, zaten kurulu bir kitleye sahip olan Instagram kişilikleridir. Onların takipçileri, satın alma önerileri ve tavsiyeleri için onlara bakarlar, bu yüzden de artan markaların ürünlerini tanıtmak için etkileyicilere yönelmeleri şaşırtıcı değildir.

Görsel bir platform olarak Instagram, etkileyicilerin yardımıyla hedef kitlenizi birleştirmek için mükemmel bir yol sunar. İyi Instagram etkili bir pazarlama stratejisi, yüksek trafik / dönüşüm elde etmenize ve sonuç olarak daha yüksek getiriler / dönüşümler getirmenize yardımcı olabilir. Etkileyici içeriğin oluşturduğu satışların sayısını artırmak için etkileyicilere indirim kodu veya promosyon bağlantısı verin. Ürünlerinizi tanıtmak için birden çok etkileyiciyi kullanmayı düşünürseniz, her birine tek tek bir kod veya bağlantı atayarak bireysel dönüşümlerini izleyebilirsiniz.

#5: Ürünlerinizi eyleme geçirin

Ürünlerinizin yüksek kaliteli görüntüleri insanların dikkatini çekse de, her zaman satışları tek başına yürütmek için yeterli olmayabilir.

Instagram içeriğinizin gerçek bir etkisi olması için, ürünlerinizi kullanma deneyiminizi sergileyin. Ürün içeriğinizi gösteren fotoğrafları ve videoları kullanarak Instagram içeriğinizden bir hikâye anlatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir