Oyuncu Bilgisayarlarında Olması Gereken 3 Uygulama

Categories TeknolojiPosted on

Bilgisayarlar artık birden fazla tür boyutuna geçerek piyasa da  kullanıcıların satın alınmasını bekliyor. Öyle ki, sırf oyun tutkunları için özel olarak geliştirilen mouse ve klavyeler, ana kartlar, ekran kartları, kulaklıklar ve daha birçok OEM parçadan oluşan harika performanslara sahip bilgisayarlar görmekteyiz. Bununla birlikte oyuncu bilgisayarlarında gerekli donanımın dışında elbette ki yazılımlarında bulunması gerekiyor. Öncelikle adını sıklıkla duyduğumuz Daemon Tools, WinRar, TeamSpeak ve Stean ya da Origin gibi programları es geçiyor. Bunun nedeni ise, zaten bilgisayar ile içli dışlı olan birçok kişi bunları kurmadan pek işlem yapmıyor diyebiliriz. Konumuzun devamında ise oyuncu bilgisayarında olması gereken 3 uygulama üzerine değineceğiz.

Oyuncu Bilgisayarında Olması Gereken 3 Uygulama

GameSave Manager: Söz konusu olan uygulama oyuncular için hayat kurtaran cinsten olmakta. Elbette ki birçok oyun servisi bulut sistemi üzerinden oyunlara yönelik tüm verileri depolayarak muhafaza etme imkanını sunuyor. Fakat bu durumun bazı zamanlarda tersine dönebileceğini söylemeden geçmeyelim. Bu tip durumlarda kayıtlarınızın ortadan kalkabileceği gibi, çeşitli veri hatalarına da neden olabiliyor. Bu durumu sadece bulut sistemine odaklı olarak da düşünmeme gerekiyor. Eğer format atma gibi bir durum söz konusu ise, bulut sisteminden faydalanmadan oyunlarınızı kayıt altına alabiliyorsunuz. GameSave Manager adlı uygulama bu iş için tamda biçilmiş kaftan.

Launch Box: Oyunlardan oluşturduğunuz koleksiyonunuzu tek bir düzen içerisinde ve derli toplu şekilde tutmak istiyorsanız, bunun için Launch Box kullanarak tüm oyunlarınızı bir araya getirebilirsiniz. Bilgisayarınıza dahil edeceğiniz Launch Box ile birlikte daha düzenli bir oyun sisteminiz olabilir. Organize şekilde işlevsellik sunan uygulama, çok sayıda emülatör üzerine de desteklerini sağlıyor. Steam tarzı tüm oyunlarınızı koleksiyon halinde barındırarak direkt tekbir uygulama üzerinden entegre edebilmenizi sağlıyor.

Borderless Gaming: Her ne kadar benzer şekilde uygulamaları çıksa da hiç biri maalesef Borderless Gaming gibi düzenli ve tam sistemli olarak çalışmamakta. Oldukça stabil ve temiz bir şekilde işleyiş gösteren uygulama sayesinde oyunlar içerisinde Window desteği sunulmayan oyunlar üzerinde de entegreli bir şekilde üzen içerisinde çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir