Pinterest Neden İşletmeler İçin Önemlidir?

Categories PinterestPosted on

Pinterest, kullanıcıların onlara ilham veren şeyleri keşfetmelerini, yapmak istedikleri şeyleri, gördüklerini veya satın aldıklarını ve hatta bazen aradıklarını bilmedikleri şeyleri keşfetmelerini sağlayan çevrimiçi bir görsel keşif aracıdır.

Kullanıcılar ilgi alanlarına göre favori fotoğraflarını ve videolarını paylaşır ve toplar. Bu resimlerin Pinterest’teki diğer kullanıcılarla paylaşılması, işletmenizin daha fazla poz vermesine neden olan şeydir.

Facebook ve Twitter gibi, Pinterest kişisel olarak veya iş için kullanılabilir. İşletmeler yanlışlıkla Facebook ve Twitter’ın işleriyle ilgili tek açık seçimler olduğunu düşünüyorlar. Pek çok durumda, Pinterest, satın alma niyetini yarattığı ve kolaylaştırdığı için daha kullanışlı ve karlı bir sosyal platform olacaktır. Pinterest’i kullanan işletmeler etkili bir şekilde daha fazla satış yaratır.

Pinterest, sosyal medya sitelerinden (sadece Facebook’a) ikinci büyük trafiktir. Facebook’un Pinterest’ten altı yaş büyük olduğunu düşündüğünüzde oldukça etkileyici bir statü.

Pinterest, Ben Silberman tarafından kurulmuş 5 yıllık bir iştir. Pinterest’i yaratmasının sebebi, insanların sevdikleri şeyleri bulmalarına yardımcı olmak ve daha sonra ticari amaç anlamına gelen bu konuda harekete geçmek oldu.

Pinterest, markalara ve işletmelere yardımcı olur:

  • Daha fazla trafik al
  • Daha fazla satış yapın
  • Gelecekteki içerik ve ürün geliştirmeye yardımcı olan pazar bilgisini toplayın
  • Marka profilini yükselt
  • Sadık hayranlar ve marka savunucuları geliştirin – içeriğinizi kimin paylaştığını tam olarak belirleyin
  • Arama motorlarında daha yüksek sırayı yakalayın
  • Pazarlama giderlerini azaltın
  • Başkalarının sizin için içerik oluşturmasını sağlayın

Daha geniş bir kitleye olan ilginizi artırın, böylece diğer kişiler ortaklıklar hakkında size ulaşabilir.

Çoğu işletme online varlığından iki şey ister:  trafik ve satış. Web sitenize yeni trafik vermenin yeni satış ve kaçırılmamış fırsatlar anlamına gelmediğini unutmayın.

Pinterest, her türlü ürün ve hizmet işletmesi için faydalıdır.  Bir e-ticaret sitesi olan perakendeciler için Pinterest bir zekâdır. Pinterest’i, ürünlerini ve hizmetlerini sergileyen web sitelerinin uzantısı olarak kullanabilirler. Pinners, Facebook ve Twitter’da yapmadıkları bir satın alma zihniyetiyle Pinterest’e gider.

Pinterest’in bir iş hızlandırma aracı olarak bu kadar etkili olmasının nedeni:

  • Çevrim içi tüketicilerin yüzde 70’inin, satın almak için fikir ve ilham almak üzere Pinterest’e gitmesidir.

-Pinterest’in e-ticaret siteleri için sunduğu araçlardan biri, Ürün Zengin Pini. Bu Zengin Pimler, pimlerinizin gerçek zamanlı fiyatlandırma, kullanılabilirlik ve nereden satın alacağınıza dair bilgi sağlamasına olanak tanır.

-Pinners ayrıca, kendi panolarına ekledikleri Ürün Pimleri fiyatını en az yüzde 10 oranında düşürdüğünde e-posta bildirimleri alır ve bu da satın alma davranışını teşvik eder. Bu başka bir sosyal platformda anlaşılmaz.

-Çabaları maksimize etmek için B2B şirketler için Pinterest dostu bir blog olması gerekir. Yardımcı bir blog gönderilmeden Pinterest’teki sonuçlarınız minimum düzeyde olacaktır.

2013 Eylül ayından beri her gün Pinterest’te 5 milyondan fazla makale paylaşılıyor. Pek çok yayıncı Pinterest’te büyük başarılar elde ediyor. Örneğin, Buzzfeed’in ikinci en büyük sosyal trafik sürücüsü, ön koşucu Facebook’tan sonra Pinterest.

Pinterest başarılarını fark etti ve kısa bir süre önce ilk defa medya ortaklıkları başkanlığı yaptılar. Şirket, eskiden Google’dan çalışan Robert Mcdonald’ı işe almak için göreve getirdi.

Şu açıklamalarda bulundu: “Birçoğu, platformu zaten kullanan tüm dikeylerde çok çeşitli geleneksel ve dijital yayıncılarla çalışmak istiyoruz.” Dedi.

Birçok B2B şirketi hala Pinterest’in sadece bir grup güzel resim ve kadınlar için DIY el sanatları olduğunu düşünürken, bu durum böyle değil. Bir adım geri çekelim ve kadınların İnternet’ten nasıl faydalandığını anlayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir