Pinterest SEO için Nasıl Kullanılır?

Categories PinterestPosted on

Pinterest, son birkaç yıldır trend olan bir sosyal ağdan güçlü bir görsel arama motoruna dönüştü ve diğer arama motorlarında olduğu gibi diğer kullanıcılar tarafından keşfedilmek için varlığınızı optimize edebilirsiniz.

Pinterest, 100 milyonu aşkın kullanıcı tarafından arandığını ve çıkarlara bağlı olarak yeni içerik iğneleme olarak görülür.  Fakat bazen muhtemelen bir underrated (yeterince değer verilmeyen) platform olarak da algılanır.

Ancak, Pinterest’te başarılı bir profil oluşturmak için, iğnelerinizin diğer kullanıcılardan kolayca bulunabildiğinden ve Pinterest için SEO optimizasyonunun gerekli olduğundan emin olmanız gerekir. Evet, Pinterest için SEO optimizasyonu var ve göründüğü kadar karmaşık değil. Pinterest hızlı yatırım getirisi ile ilgili değildir ve onun sürekli değeri hakkında şaşırabilirsiniz, bu yüzden varlığınızı optimize etmeye başlamanın ve diğer Pinterest kullanıcılarının arama yaparak ilgilerinizi keşfetmelerine yardımcı olma zamanı!

# 1. Profili optimize edin

Sabitlemeye başlamadan önce, profilinizi ayarlayabilir ve doğru kullanıcı adını seçebilirsiniz. Ayarlarınızdan değiştirebilir ve varlığınızı ve keşfedilmeyi istediğiniz şekli yansıtan birini kullanabilirsiniz. URL, anahtar kelimeniz olarak hizmet edecektir, bu nedenle açık, doğrudan ve akılda kalıcı bir kullanıcı adı seçtiğinizden emin olun.

# 2. Panoları optimize edin

Kartlarınız hem başlıkları hem de panoların görüntülerini vurgulayarak çekici ve düzenli bir şekilde organize edilmelidir.

Adore Me, ayrıntılara dikkat ederek, hem başlıklar hem de resimlerle oynatıp,  ilgi çekici bir Pinterest varlığı yaratmaya karar verir. Bir SEO bakış açısından, bir yönetim kurulu unvanı seçerken bir kullanıcı gibi düşünmek ve aranacak şekilde adlandırmak önemlidir. Evet, zekice ve komik bir başlık harikadır, ancak iğnelerinizin sıralamasını geliştirmek istiyorsanız, diğer kullanıcılar tarafından keşfedilebilecekleri şekilde başlıkların optimize edilmesi gerekir.

Yine de, kesinlikle anahtar kelimelerin kullanımına odaklanmak zorunda değilsiniz, yaratıcılığınızı etkinlikle karıştırmaktan çekinmeyin.

# 3. Pimleri optimize edin

Her pim profilinizin temsilidir, yani mümkün olduğunca optimize etmeniz gerekir. Arama motorunun iğnenizi keşfetmesine yardımcı olacağından, açıklayıcı olmaktan korkmayın.

# 4. Açıklamalara odaklanın

Her kullanıcı bir pimin açıklamasında doğru süreyi harcamaz ve sonuçta tekrar tekrar bulma şansını etkiler.

Pinterest, bir arama yaparken kullanıcıların aradıkları resmi bulmalarına yardımcı olan özel ve düşünceli bir açıklama sunan iğnelerden yanadır. Resminizi anlatan tüm ayrıntıları ekleyin ve iğnenizin başkalarına yönelik keşfini destekleyecek doğal bir metin akışı oluşturun.

# 5. Hashtag’ten kaçının

Pinterest, işiniz için platformu nasıl kullanacağınız konusunda bir kılavuz oluşturduğunda, sadece anahtar kelimelere veya hashtaglere düşmeyin. Açıklama, büyüleyici Pinners’ın önemli bir parçası. Doğru arama kelimelerini içeren bir sahne oluşturun ve Pinners’ın Pin’inizle kendilerini hayal etmesine yardımcı olacaksınız.

# 6. Anahtar kelime araştırması yapmak

Pimleriniz için doğru anahtar kelimeleri bulmanın en iyi yolu, genişletilmiş aramaları kendi başınıza gerçekleştirmektir. Pinterest’in nasıl çalıştığını deneyin, hangi sonuçların ortaya çıkacağını, Pinterest’in platforma, tahtalara ve pinners’leri nasıl daha iyi bir seviyede anlamaya başlaması için nasıl düzenlediğini görün.

Masaüstü aramanın dışında, mobil cihazların rahatlığı için giderek artan sayıda kitle olduğu için, Pinterest’in mobil sürümünü denemek iyi bir fikir olabilir. Pinterest kullanımının yüzde 75’inden fazlası telefonlarda ve tabletlerde yer aldığından, masaüstü ve mobil arama arasındaki farklılıkları anlamak önemlidir. Pinterest, mobil platformu olabildiğince işlevsel hale getirmeye çalışır.

Pinterest anahtar kelimelerini analiz etme

Özel anahtar kelimelerin performansını Pinterest’te analiz etmek isterseniz, bu formülü kullanarak Google’ı kullanabilirsiniz: www.pinterest.com “anahtar kelime”

Bu sayede en popüler pimleri arama sıralarına göre analiz edebilir ve kendi anahtar kelimelerinizin optimizasyonunu iyileştirmek için sonuçları kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir