Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Categories TeknolojiPosted on

Elektronik pazarın son dönemlerde yükselen değeri olan tabletler, gün geçtikçe farklı modellerle vitrindeki yerlerini alırken aynı zaman’da tüketicilerinde bu kapsamda daha fazla tercih içerisinde olmasını sağlıyor. Türkiye pazarında yer alan tablet modelleri bir sene içerisinde aynı kişi tarafından iki tablet dahi aldığının istatistiklerini sergilemekte. Aslında bu durum ülkemizde halen birçok kişinin tablet konusunda yeterli düzeyde bilgisinin olmadığını göstermektedir.

TABLET SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLEMLİ?

Garanti ve Satış Sonrası Destek Hizmetleri

Tüketicilerin sıklıkla düştükleri tuzaklardan biri ucuz tablet satın alayım derken, garanti kapsamına girmeyen veya satış sonrasında yetersiz destek sunan markaların kendilerine vermiş olduğu zarar olmakta. Ülkemizde satışta olduğu halde satış sonrası destek sunmayan birçok tablet markası bulunmaktadır ve bu durum ne yazık ki tüketiciler tableti satın aldıktan sonra anlayabilmekte. Bu nedenle garanti ve satış sonrası destek en önemli etken olmaktadır.

Ucuza Kaçmayın

Ucuz diye tablet alma fikrini kafanızdan çıkarın. Özelliklede piyasada 100 TL gibi bir fiyata kaliteli tablet bulmak neredeyse hayal. Bu yüzden bu tip fiyatlardaki tabletleri almak yerine bir o kadar da üzerine bırakarak, isteklerinize yerine getirebilecek bir model seçebilirsiniz. Gereğinden fazla ucuza olan ürünler her zaman kullanıcıyı üzmüştür, bu nedenle ucuz maldan kaçının.

Vidolar İçin Çözünürlük Önemli

Eğer bir video izleme hayranıysanız mutlaka full HD mini tabletlerden veya büyük full HD tabletlerden birini seçebilirsiniz. Daha önceleri pek imkan tanınmayan fakat son dönemlerde yüksek çözünürlük sunan tabletler ile ilgili bir seçim yaparak bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. HD özelliğe sahip olmayan tabletlerde film izlemek sizi her daim rahatsız edecektir.

Seçiminiz Her Zaman Çift Çekirdeklilerden Yana Olsun

Birkaç yıl evvel tek çekirdek işlemci birçok oyunu fazlasıyla oynatabiliyordu. Fakat yeni oyunlar beraberinde yeni donanım özelliklerini de istediğinden ötürü bazlar genişledi. Bu nedenle tablet alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında listenin en başlarında mutlaka işlemci gücünü ön planda tutmalısınız.

Arttırılabilir Hafızaya Önem Verin

Tüketicilerin en büyük şikayetlerinden biri de tabletlerdeki hafızanın az olduğu üzerine veri depolamalar 8 GB gibi düşük fiziksel özelliklere sahip olduğundan çıkarılabilir maksimum seviyeye sahip tabletlere daha çok önem veriyor, sizlerde buna önem vererek sizi rahatlıkla idare edebilecek bir model seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir