Twitter Tarihi, Logo Anlamı

Categories TwitterPosted on

Twitter tarihi

Ruby on Rails, Ruby bilgisayar programlama dili için özel bir Web uygulaması çerçevesi oluşturdu. Arayüzü, diğer çevrim içi hizmetler ile açık uyum ile entegrasyon sağladı. Hizmet 2006 yılında Evan Williams ve Biz Stone, her biri Google’da podcasting girişimi Odeo’yu başlatmak için işten ayrılmadan önce bu proje üzerine çalıştı. Daha önce popüler web yazma aracı Blogger’ı yaratmış olan Williams, Odeo’nun yan projelerinden biri olan Twttr adlı kısa mesaj servisinden (SMS) birini denemeye başladı. Ürün için bir gelecek görmek adına, Williams Odeo’yu satın aldı ve Obvious Corp.’u daha da geliştirmeye başladı. Mühendis Jack Dorsey, yönetim ekibine katıldı ve Twitter’ın tamamlanmış versiyonu Mart 2007’de Austin, Texas’ta Southwest müzik konferansı tarafından Güney’de başlatıldı. Bir sonraki ay Twitter, Inc., bir infüzyon sayesinde bir kurumsal varlık olarak kuruldu.

2006’da küçük bir şirket tarafından başlatılan Twitter, ya da bir zamanlar bilindiği gibi twttr, küresel bir fenomen haline geldi. Dünya çapında 500 milyonu aşkın kullanıcısıyla, Twitter’da bilmeyen, kablolu dünyadaki birisini bulmak zor olacaktır. Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya sitelerinin kapitalize edemediği bir niş bulmayı başardı Twitters lehine her zaman çalışmış bir faktör, logolarının sadeliğidir. Milyonlarca websitesi olmasa bile, binlerce kişi Twitter’a inanılmaz derecede maruz kaldıkları “tweetlerini” gururla sergiliyorlar. Basit twitter kuş, basit bir blog ve aradaki her şey için web sitelerinin en profesyonel bulunabilir. Kendi markalarının bir imparatorluğunu yaratmakla ilgilenen herkes, Twitter’ın küresel pazardaki zaferini dikkate almalıdır.

Logo anlamı

# 1. Metin

Twitter’ın ilk logosu, işlerine çok benziyordu, inanılmaz derecede basitti. Tüm bunlar, beyaz bir arka plan üzerinde şirket ismini belirten mavi bir işaretti. Bu basit logo, şirketin kendisinin sadeliğini ifade etmekti. İnsanların yapabileceği her şey 250 hızlı karakter yazdı ve basit doğasına rağmen “tweet” eylemi başladı.

# 2. Twitter Kuş

2010 yılında Twitter yeni bir logoya ihtiyaç duyduğuna karar verdi . İşin temel taşı olan tweet’leri mükemmel bir şekilde sembolize eden bir şey istediler, böylece onlar, twitter kuşu icat ettiler. Twitter kuşu şirketin hedeflerini mükemmel bir şekilde topladı. Şirketin ilerlemesine büyük katkı sağladı.

# 3. Yalnız Kuş

2012 yılında Twitter bir kez daha logosunu güncelledi. Çok basit bir değişiklik sadece twitter kelimesini sildi ve onun yerine çok daha büyük bir Twitter Bird yaptı. Bu değişikliğin nedeni muhtemelen oldukça basittir. Kısacası Twitter, Twitter adını kullanmaları gerekmediği için çok meşhur olmuşlardı. İnsanlar, sadece kuşu görerek, neyi sembolize ettiğini anında anlardı.

Şirket böyle nadir bir konumda olduğu için, sadece kuşa odaklanmaya karar verdiler. Kuşu daha büyük hale getirdiler, böylece daha fazla dikkat çekebildiler. Ayrıca, kuşun rengini daha geniş bir izleyici kitlesine daha hoş hale getirmek için koyu maviye dönüştürdüler.

Twitter Kuş Neden Çalışıyor?

Hiç şüphesiz Twitter Kuş logosu inanılmaz derecede etkilidir. Yüz milyonlarca insan hizmeti günlük olarak kullanmaktadır ve şirketler bu kadar sadık bir müşteri tabanı için şanslarını memnuniyetle karşılayacaktır. Logosu onun sadeliğini kucaklayan çünkü muhtemelen çok başarılı olmuştur. Bir tweet gibi kısa ve tatlı da Twitter kuş küçük ve mütevazı.

Bu basit küçük kuş, sadece birkaç kısa yıl içinde dünya çapında bir fenomen haline gelmiş bir şirketin sembolüdür ve Twitter Kuş’un yardımıyla Twitter, uzun yıllar boyunca başarılı bir şirket olacağından emin olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir