Twitter Trend Topic Nedir?

Categories TwitterPosted on

Twitter, insanların tweet adı verilen kısa mesajlarla iletişim kurdukları bir çevrim içi haber ve sosyal ağ sitesidir. Tweeting, mesajlarınızın izleyicileriniz için yararlı ve ilgi çekici olmasını umarak, Twitter’da sizi takip eden herkese kısa mesajlar gönderiyor. Twitter’ın başka bir açıklaması ve tweetleme mikroblog olabilir. Bazı insanlar Twitter’ı kullanarak ilginç insanları ve şirketleri çevrim içi olarak keşfedip tweetlerini takip etmeyi tercih ediyor.

Twitter son yıllarda haberleri kırmak için bir platform olarak değerini kanıtladı. Sitenin sadeliği, ilk gelişmekte olan bir haber hikâyesinde birçok insanın düşündüğünü düşünmek, bunun hakkında tweet atmak anlamına geliyor. Birkaç retweet sonra ve haberler yayıldı. Bu, Twitter’ın geleneksel haber kaynaklarını birçok vesileyle bir hikayeye atmasına neden oldu.

Twitter Neden Bu Kadar Popüler?

Göreceli yeniliğine ek olarak, Twitter’ın büyük cazibesi taramayla ne kadar uyumlu olduğu: Yüzlerce ilginç Twitter kullanıcısını takip edebilir ve içeriklerini bir bakışta okuyabilirsiniz. Bu modern dikkat eksikliği dünyamız için idealdir. Twitter, her şeyi taramaya uygun hale getirmek için bir maksatlı ileti boyutu kısıtlaması kullanır: her mikroblog tweet girişi 280 karakter veya daha azıyla sınırlıdır. Bu büyüklükteki kapak, tweet’lerin kolayca taranmasını ve yazılmasını zorlaştıran dilin odaklanmış ve akıllı kullanımını teşvik eder. Bu boyut kısıtlaması, Twitter’ı popüler bir sosyal araç haline getirdi.

Twitter trend topic nedir?

Twitter’daki bir trend, belirli bir zamanda hemen popüler olan karma etiketli bir konuya işaret eder. Bir hashtag ile olduğu gibi, bir pound (#) işaretinden önce gelen bir anahtar sözcük veya deyimdir. Trendler, kimlerin takip ettiğinize ve bulunduğunuz yere göre sıcak konuları izleyen bir algoritma tarafından belirlenir. Bir süredir popüler olan konulara değil, gerçek zamanlı hashtag kullanımına dayalı etkinlik sunar. Kısacası, trend listesinde gördükleriniz, sizin ve ait olduğunuz çevrimiçi topluluğun sizin için önemli olan konularla daha fazla ilişkilidir. Ağınızda olmayan eğilimleri görmek istiyorsanız Twitter ana sayfasını, keşif özelliğini kontrol edebilir veya web’de etkin bir arama yapabilirsiniz.

Birçoğumuz uyanıyor, alarmlarımızı kapatıyor, devrilip sosyal medyayı kontrol ediyoruz. Trend konular, dünyada neler olduğunu görmenin hızlı bir yoludur. Twitter özellikle son dakika haberleri için bir kaynaktır. Dünya’da sıcak gelişen güncel olaylar hakkında bilgi edinmek için sosyal medya platformu olarak da günümüzde kullanılmaktadır. Twitter, diğer sosyal medya hesaplarına göre yetkililerinin açıklamasına göre, bilgi konusunda doğruyu aktarmak için daralmaya gittiklerini söylediler.

Trend bölümünde hangi hikâyelerin görüneceğini kim veya ne merak ettiğini ve bazı konuların neden kesilmediğini hiç merak ettiniz mi?

Konuyu trendinize ulaştırmak için ipuçları:

Yerleşik kitleler kullanın: Yerleşik kitleler bir konferans, web semineri, Twitter sohbeti, vb. Olabilir. Mevcut kitleler başka bir platformda da olabilir; Onları Twitter’a götürmek için net bir harekete geçirici mesaj sağlayın ve siz karar verin!

Benzersiz bir hashtag kullanın: Unutmayın, eğer yeni bir hashtag ise, eğilimi daha hızlıdır. Bu etiket, harekete geçirici mesajınızda olmalıdır.

Zamanlamayı düşünün: Muhtemelen hashtag’inizin büyük ya da popüler başka bir şeyle rekabet etmesini istemiyorsunuz, bu yüzden neler olup bittiğini araştırın ve buna göre strateji oluşturun. Örneğin, başkan Birlik devletinin durumunu teslim ederken bir eğilime başlamak için harika olmayabilir.

Talimat verin: Soruyu “bu hashtag’i kullan” dan daha düşünceli ve stratejik olmalı; Eğilim yapmak istiyoruz. ”Bunun yerine, hashtag’i, hedefi, kullanıcıların yayınlamasını istediğiniz zaman dilimini ve hatta birkaç örnek iletiyi bile yaratıcı motoru görevlendirmesini sağlayın. Ve sonunda trend yapmaya başladığınızda, insanlara da bunu söyleyin. Bu momentumu devam ettirecek!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir