Twitter Yeni Görünümüne Kavuştu

Categories TwitterPosted on

Twitter, yayıncı veya alıcı olarak kullanımı kolaydır. Ücretsiz bir hesap ve Twitter adıyla katılıyorsunuz. Ardından, günlük (saatlik) veya istediğiniz sıklıkta (tweet) yayınlar gönderirsiniz.  Sizi takip eden kişiler ve potansiyel olarak beğenmeyenler tweet’inizi görecekler. Takip ettiğiniz kişilerin Twitter özet akışlarında sizi takip etmesini ve tweet’lerinizi almasını sağlayın. Arkadaşlarınızı yavaşça aşağıdakini oluşturmak için Twitter’da olduğunuzu söyleyin. İnsanlar sizi takip ettiğinde, Twitter görgü kuralları onları takip etmenizi ister.

Twitter son zamanlarda düşüş yaşayan sosyal medya platformlarından birisiydi. Bu nedenle değişmeye gitmesi an meselesiydi.

İnternet hızının yavaş olduğu ve çoğu kullanıcının ilk kez akıllı telefon kullanıcıları olduğu gelişmekte olan İnternet pazarları için tasarlanan Twitter Lite, düşük hızda internette sorunsuz çalışıyor. Ayrıca, 1GB RAM ile düşük kaliteli telefonlar kullanan kullanıcılara odaklanır.

Uygulama boyutu

Twitter Lite uygulaması 1 MB’den küçük. Kesin olmak gerekirse, 500-600KB civarındadır. Dosya boyutlarına aşina olmayanlar için, 1MB, 1024KB’ye eşittir. Öte yandan, ana Twitter uygulamasının 25 MB’lik bir boyutu var.

Kullanıcı ara yüzü

İlk bakışta uygulamalar oldukça benzer görünüyor. Kullanıcı ara yüzünde çok fazla fark yoktur. Metin boyutu, ancak, daha küçük görünüyor. Ayrıca, her yerde sizi takip eden özel bir tweet düğmesi elde edersiniz.

Bu hareketli tweet düğmesi ana Twitter uygulamasında da mevcut olsa da, birisine cevap vermek zorunda kaldığınızda ve bir metin kutusu aldığınızda gizlenir.  Ancak, bu Twitter Lite uygulaması ile durum böyle değil. Bu yüzen buton tüm ekranlarda mevcuttur. Cevap vermek veya tweet atmak isteyip istemediğiniz, yüzen arkadaşınız sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Uygulama hızı

İşte bir şey – şimdi bir lite sürümü olan tüm ana uygulamalar gereksiz özellikleri ile şişirilmiş. Lite sürümleri gereksiz dağınıklığı ortadan kaldırır ve temel işlevleri sunar. Bu sayede, uygulama hızı büyük ölçüde artar.

Twitter Lite nispeten daha hızlıdır ve standart uygulamaya göre daha az miktarda veri kullanır. Daha hafif ve hatta daha hızlı açılır. Uygulamayı kullanırken, iki uygulama arasında fazla bir fark hissetmeyeceksiniz.

Yavaş görünen Facebook Lite uygulamasından farklı olarak  , Twitter Lite inanılmaz derecede hızlıdır. Bu arada, Facebook ve Facebook Lite arasındaki karşılaştırmamız. Bu dünyada hiçbir şey ücretsiz değildir. Daha hızlı bir uygulamanın faydalarından yararlanmak için, aşağıda belirtilen birkaç şeyden vazgeçmelisiniz. Bunları Twitter Lite’ın dezavantajları olarak adlandırabilirsiniz.

Kaydırma hareketleri yok

Sekmeler arasında kaydırma yapmayı seviyorsanız bu bir anlaşma olabilir. Ne yazık ki, Twitter Lite jestleri desteklemiyor . Anlamı, Ev, Arama, Bildirimler ve DM sekmeleri arasında geçiş yaparak geçiş yapamazsınız. Her seferinde ona gitmek için seçeneğe dokunmanız gerekir.

Benzer şekilde, Twitter Lite uygulamasında gezinme çekmecesi yok. Tüm gezinme seçenekleri, sol üst köşedeki profil resmi simgesinde bulunur.

Gece modu

Gece modunu seven ve gündüz saatlerinde de kullanan bazı kullanıcılar için  Twitter Lite, Gece Modu’nu desteklemiyor.

Birden çok hesap

Twitter Lite uygulamasında kaçırırsanız kullanacağınız bir başka şey ise  birden fazla hesabın desteklenmesidir. Lite uygulamasında, bir seferde yalnızca bir hesap kullanabilirsiniz.

Taslak yok

Ne yazık ki, Twitter Lite de taslaklar için desteğe sahip değil. Standart Twitter uygulamasından farklı olarak, bu uygulamada taslak oluşturamaz veya görüntüleyemezsiniz.

Emoji desteği

Yeterince sahip değildik. Şimdi, bazı güzel şeylerin zamanı. Bir Facebook Lite kullanıcısıysanız, noktalama işaretlerinden ve karakterlerden oluşan ifadeler kullandığını bilirsiniz. Resimsel emojiyi desteklemez. Ama bu Twitter Lite için durum böyle değil. Neyse ki, Twitter Lite emojiyi destekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir