Youtube de organik yükseltmek için 7 tüyo

Categories Youtube HakkındaPosted on

Youtube uygulaması kanal açılarak çekmek ve kısa sürede çekilen videoların fenomen haline gelmesi için oldukça önemli bir sosyal medya uygulaması olarak bilinmektedir. sayısını doğal yollardan arttırmak adına Youtube de organik yükseltmek için 7 tüyo üzerinden verilen adımların takip edilmesi tavsiye edilir.

1. Video İçerisindeki Hatırlatmalar

Youtube kanalı üzerinden yayınlanmış olan videonun içerisine etiket bazında videonun sağ üst köşesinde çıkan olmaya yönelik hatırlatmalar kullanıcının doğal yoldan liğe ayıklamasına neden olur. Bu hatırlatmalar genellikle reklam zannedildiğinden dolayı üzerine tıklayan izleyici kanala olmuş olur.

2. Playlist Düzenleme

Kanal videoları içerisinde playlist oluşturma videoların birbiri ardına izlenmesine ve kanal adının dikkat çekmesine yardımcı olur. Bu nedenle aynı temalarda hazırlanmış olan videoların playlist şeklinde oluşturulması kısa sürede kanal sayısının organik yollardan artmasına yardımcı olacaktır.

3. Üyelik

Kanal üzerinden yayınlanmış olan videoları izleyen bir kişinin üyelik açması için yani kanala olması için sesli video çekiliyor ise videonun sonuna kanal bilgilerinin söylenmesi gerekir. Bununla beraber oyun videoları gibi sesli olmayan videolar çekiliyor ise video sonunda mutlaka olmayı unutmayın tarzında dikkat çekici bir görsel eklenmeli, kullanıcıyı yönlendirme yolunda bir adım atılmalıdır.

4. Bülteni Açık Tutma

Youtube kanallarında sayısının yükselmesine yardımcı olacak etmenlerden bir tanesi da bültenlerdir. Bu bülten adı verilen ve Youtube tarafından izleyici ile kanal sahibini iletişim kurabilmesi için ayrılmış olan bölümde özellik açık bırakılırsa sayısı hızlı bir şekilde artış gösterir. Bülten özelliğinin gizliye alınması ve kullanıcıların fikirlerinin önünün kesilmesi kanal için istenilen sonucu vermez.

5. Video ile Cevap Verme

Kanal sahiplerinin sayısını organik yollardan arttırabilmek için deneyebilecekleri yollardan bir tanesi de Youtube trend listesinde yer alan ve çok fazla izlenmiş olan videoların altına kendi video ya da kanal linklerini atarak üye çekmeye çalışmaktır. Bu yöntem birçok kişinin denediği bir yöntem olarak bilinir.

6. Güncel İçerik Yaratma

Kanal içerisinde yer alan videoların hem güncel hem de özgün videolardan oluşması sayısının doğal yollardan artmasına yardımcı olur. Güncel içerik kanala olmuş olan kişilerin dikkatini çeken ve liklerinin devam etmesine yardımcı olan bir etmen olarak bilinmekle beraber kanal sahibinin bu duruma dikkat etmesi gerekir.

7. Sosyal Medya Uygulamalarını Kullanma

Youtube kanalına çekmek için diğer sosyal medya uygulamalarından destek alabilmek mümkün olur. Twitter, Instagram, Facebook ve Tumblr gibi sosyal medya uygulamaları üzerinden Youtube kanal linkinin ve videolardan birinin paylaşılarak çekilmeye çalışılması görülen yöntemlerden bir tanesi olarak denenebilir. Youtube videolarının dikkat çekici olmasına özen gösterilmesi lik için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir