Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Categories Youtube HakkındaPosted on

Günlük birçok kullanıcının video aktardığı ve izlendiği platformlardan biri Youtube kanalı oluyor. Kanalda birçok farklı video içerikleri bulabilirsiniz. Son zamanlarda popüler olan uygulamalar arasında olan Youtube da kanal açmak oldukça kolay bir kaç adımdan oluşuyor. Kanal açmak isteyenler kişiler Youtube kanal nasıl açılır şeklinde arama yapıyor. Hesap açmanız için ilk etapta mutlaka bir Google hesabınızın bulunması gerekiyor. Bu sayede kanal açabilir, kanallara yorum yapabilir, olabilirsiniz. Hesap açmadan başka giriş yaparak video izlemeniz mümkün. Sadece kanal açmak için Google hesabınızın bulunması gerekiyor.

Hesap Açma Adımlar

Google hesabınız bulunuyorsa yapmanız gereken adımlar oldukça kolay. İlk olarak Google hesabınız dan giriş yaparak Youtube’a hesabınıza bağlanın ve oturum açın. Oturum açtıktan sonra sol üst köşede bulunan seçeneklerden ‘kanal oluştur’ bölümüne tıklayın. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra tıklayın ve kaydedin, bu sayede yeni kanalınızı oluşturabilirsiniz. Kanal oluşturduktan sonra yapmanız gereken, kanalınıza yeni içerikler yüklemek ve yüklediğiniz videoyu düzenlemek. Ayrıca kanalınıza bir profil, kanal kayıt fotoğrafı yükleyerek tamamen kişiselleştirebilirsiniz. Kısa bir açıklama yazısı yazarak sayınızı artırmaya ve kanalınızı büyütmeye başlayabilirsiniz.

Hesap Açtıktan Sonra Yapmanız Gerekenler

Youtube kanal açma işleminden sonra kanalınıza video yükleyerek diğer kişilerle paylaşabilirsiniz. Dilerseniz diğer video paylaşan kişilere yorum yapabilirsiniz. Kanalı kazanç sağlamak için açtıysanız, Youtube’nin belirlediği kurallara uymanız gerekiyor. Bu kurallar arasında ve izlenme sayısı bulunuyor. Kazanç oluşturmak istiyorsanız, kanalınızın sayısını ve izlenme sayısını artırmanız gerekiyor. Kanalınızın tanıtımını yaparak verilen süre içinde bunu yapmanız gerekiyor.

Kanalınızı Özelleştirin

Kanal açtıktan sonra kanalınızı özelleştirebilirsiniz. Bu sayede kendinize özel istediğiniz gibi bir kanal yapabilirsiniz. Beğendiğiniz ve yayınladığınız videolar kanalınızda ayrı bir başlık altında gösterilir. Dilerseniz yüklediğiniz videoları bu alanda kişisel hale getirerek farklı sunumlar yapabilirsiniz. Kanalınıza gelen ziyaretçilerin içeriğinizi anlaması açısından kısa bir tanıtım videosu hazırlayabilir, videolarınızın başına introlar koyabilirsiniz. Bu sayede daha akılda kalıcı bir kanal oluşturabilirsiniz. Bu bağlamda kanalınıza uygun bir profil resmi ve kanal resmi yapmanız oldukça önemli.

Kanal Açmak Ücretli mi?

Youtube de kanal açmak tamamen ücretsiz bir işlemdir. İstediğiniz şekilde kanal açabilir ve kurallara uygun şekilde video yükleyebilirsiniz. Küçük bir kanal açarak arada video yükleyebileceğiniz gibi, belirlenen kurallara uymanız halinde kanalınızı büyüterek çok fazla kazanç elde etmeniz mümkün olmaktadır. Kanal açma ücretsiz fakat bu kanalı doğru şekilde açmanız halinde ücret kazanmanız mümkün olmaktadır. Belirli üye sayısına ve izlenme sayısına ulaşmanız halinde kanalınız incelemeye alınacak ve inceleme sonrası para kazandırmaya başlayacaktır. Bu şekilde koyduğunuz videolardan izlenme başına gelir elde edebileceğiniz gibi, reklam gelirleri de elde edebilirsiniz. Açtığınız kanalı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir