Youtube Müzik Spotify’dan Daha İyi Mi?

Categories GenelPosted on

2018 yılında Google’ın müzik endüstrisine yapmış olduğu atılımların neticesinde Youtube Müzik yayın hayatına başladı. Google’ın uzun yıllardır gerçekleştirmek istediği müzik akışı platformu oluşturma hedefi nihayetinde gerçekleşti ve böylelikle Spotify’a rakip olma aşaması başladı. Hal böyle olunca bir milyondan fazla kullanıcıya sahip Youtube en çok müzik dinlenen kanal olması yönüyle kullanıcıları Spotify ile seçim yapmaya yönlendirdi. Peki, Youtube müzik Spotify’dan daha iyi mi? Youtube Müzik Nedir?

Mayıs ayında müzikseverlerin beğeni ve ilgisine sunulan Youtube Müzik platformu, kullanıcılarına daha önceki Youtube geçmişleri ve beğenileri doğrultusunda kişiselleştirme özelliği sunan bir müzik akışı sistemidir. Android ve iOS için ücretli ve ücretsiz sürüm seçenekleri ile Google Play Music bağlantılı çalışan sistem, Spotify ile kıyasıya rekabet etmekle birlikte video görüntülü olması yönüyle de bir adım önde yer alıyor.

Youtube Müzik’in Spotify’dan Farkları Neler?

Yeni online müzik dinleme servisi olarak Youtube Müzik’in Spotify müzik akışı platformundan en belirleyici farklarından bir tanesi Spotify’dan daha fazla şarkı bulundurması ve kullanıcılarını bu konuda tatmin edecek olmasıdır. Resmi şekilde lisanslı şarkı seçenekleriyle birlikte kullanıcıların coverlarına kadar geniş bir ürün yelpazesi ile müzik akışı hizmeti sağlayan Youtube Müzik, diğer müzik dinleme platformlarıyla beraber Spotify’da bulunmayacak birçok müzik parçasını kullanıcılarına sağlamayı başarıyor.

Aynı zamanda Spotify uygulamasından farklı bir şekilde ücretli müzik akışı servis aracılığı ile videolu içeriklere ulaşabilmek mümkün. Diğer yandan Youtube Müzik uygulaması ile canlı performans kayıtları, konserler ve diğer platformlarda rastlayamayacağınız remix içerikleri gibi özellikler yer alıyor. Spotify uygulamasında da konserler yer alıyor, ancak Youtube’un kullanıcı sayısı daha önde bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir