Youtube Para Kazanma Nasıl Aktif Edilir?

Categories Youtube HakkındaPosted on

Son dönemlerin en popüler video ve içerik izleme kanalı Youtube birçok kullanıcı için ek gelir kaynağı olmuş durumda. Kanal açarak farklı içerikte videolar paylaşan kullanıcıların aklındaki sorulardan biri de Youtube para kazanma nasıl aktif edilir? Sorusu oluyor. Kanal açarak para kazanmayı aktif etmeniz için birkaç basit adım uygulamanız yeterli oluyor. Bu adımların sonunda Youtube’ın koyduğu yeni bir kural olan 1000 şartı ve 4.000 izlenme süresini aşmanız gerekli.

Youtube İş Ortaklığı Programını Kabul Edin

Para kazanmanın ilk aşamalarından biri olan Youtube iş ortaklığını aktif etmeniz gerekiyor. Bu şekilde para kazanmanın ilk adımını tamamlamış olursunuz. Kanal açarak özelleştirdikten sonra, sağ üst köşede yer alan içerik stüdyosu kısmına giriş yapmanız gerekli. Daha sonra sırasıyla kanal, durum ve özellikleri seçerek para kazanmayı aktif hale getirmeniz gerekli. Aktif hale gelmesi için adsense için istekte bulunmalı, para kazanma tercihlerini belirlemeli, izlenme ve sayısına ulaşmanız gerekli.

Adsense Kaydı Oluşturun

Adsense kaydı para kazanmayı aktif hale getirmek için oldukça önemli bir durumdur. Adsense hesabı oluşturarak kanalınıza bağlamanız gerekli. Ödeme alabilmeniz için bu hesap da oturum açmanız ve ödemeler ile ilgili sorunları gidermiş olmanız gerekli. Kanalınız para kazanmaya aktif hale gelince ve politikalara uyduğunuz sürece ödeme alabilirsiniz. Para kazanma işlevi askıya alınmadığı sürece ödemelerinizi düzenli şekilde alabilirsiniz. Para kazanma aktif olduktan sonra videolarınıza para kazanmak istediğiniz kutucuğu onaylayın ve reklam biçimlerini tercih edin.

İncelemeye Girin

Youtube yeni bir karar alarak videolardan para kazanmaya farklı bir boyut getirdi. Bunun için kanla açan tüm kullanıcılara 4.000 saat izlenme ve 1.000 şartı getirdi. Başvuru sürecinde incelemeye alındığınızda size bir bilgilendirme gelecek ve programa kabul edileceksiniz. Bu sayede kazanç oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kanalınız tüm kurallara uyumlu ise incelemeden olumlu sonuç çıkacaktır. Tüm bu adımların sonunda kanalınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yüklediğiniz her video size kazanç oluşturacaktır. Kazancınızı Youtube kurallarına uyduğunuz sürece almaya devam edebilir ve yüksek miktarda kazanç elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir