Youtuber Vlog Kamerası Önerileri

Categories Youtube HakkındaPosted on

Vlog videoları çekilir iken en önem verilen ekipmanlardan sadece biri olan vlog kamerası seçimi çok zor olarak görülebilir. Çağımızda pek çok kamera üreticisi, farklı özellikler ve geniş yelpazedeki fiyat aralığında binlerce teknolojik aleti müşterilerine sunuyor. Youtuberların, Youtuber olmak için ilk aşamada bir vlog kamerası alarak işe başlamak istemesi üzerine kameraların çeşitli özellikleri de gün geçtikçe artırılıyor. Bu neden ile Youtuber vlog kamerası önerileri ile isteyenlere bilgi sunmak gerekmektedir.

Kamera ekipmanları vlog içeriklerinin adeta kurtarıcı ekipmanlarının başında gelir. İçeriklerin internet ortamında seyirci ile buluşturur iken hem görsel anlamda hem de görüntünün izleyeni rahatsız etmemesi anlamında, çözünürlük ile birleştiğinde çok önemli bir yükü ortadan kaldırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ise bilinen tüm kameralar vlog kameraları ile aynı klasmanda değillerdir. Her bir kullanıcı, kendi işine yarayacak, yeterli olarak gördüğü ve Youtube mecrasına katılmaktaki amacına yönelik kamerayı özen göstererek seçmelidir.

Vlog Çekmeye Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Youtube mecrasında bu sıralar en fazla izlenen ve tıklanan videoların vloglar olduğu bilinmektedir. Bu vloglarda kimi kullanıcı günlük hayatını izleyenleri ile paylaşır iken, kimi kullanıcılar da yaptıkları bir sporu, ilgilendikleri bir hobiyi paylaşmaktadır. Günden güne gelişme gösteren bilişim ile ilgili tüm teknoloji özellikleri ile birlikte vlog kamerası dışında, bazı yüksek kalitedeki kameraları barındıran telefonlar da vlog çekimlerinde kullanılmaktadır. Ancak ne kadar profesyonel olarak bu iş ile ilgilenildiğinde bağlı olarak, daha kaliteli kameralar ve lensler kullanmak isteyen, bu işe yeni başlayanlar için birkaç öneride bulunmak gerekir ise; Sony HDR – PJ410 projeksiyon video kamera ve Sony A6300 aynasız fotoğraf makinesi başlangıç için önerilebilir.

Maceraperest Youtuberlar İçin Kamera Önerileri

Youtube kanalınızda doğa sporlarına, aksiyona, maceraya, dağ tırmanışlarına, dağ bisikleti kullanmaya yönelik içerikler barındıracak iseniz vlog kamerası olarak ilk önerimiz GoPro Hero 6 Black’tir. Mini bir video kamerası olan GoPro, hem su altında hem de ekstrem sporlarda oldukça rahat bir biçimde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda GoPro kamerasının bu modelinde dahili Wi-Fi da bulunmaktadır ve bu da mobil cihazlara yüklenen bir uygulama sayesinde çekim yapıldığı anı anına yüklemeyi gerçekleştirme imkanına erişebilirsiniz.

Kısa Film Çekmeyi Sevenler İçin

Kısa filmler hakkında içerik üreten Youtuberlar için önerilecek vlog kamerası ise Canon 80D’dir. Bu kamera full hd video kaydı yapmanın yanı sıra kullanılış amacına ve hatta yerine dahi uygun bir biçimde uyum sağlayabilmektedir. Bu kamerayı çeşitli kamera lensleri ile birlikte destekleyerek istenilen her durumda kısa film çekimini kolaylaştırmak sizin elinizdedir. Kameranın çok çeşitli özelliklerinden birkaçı ise; handycam, manuel mod, diyafram enstantane fotoğraf ayarları ve çeşitli program menüleri olarak bilinmektedir.

Profesyonel Çekimler Yapmayı İsteyenler İçin Öneriler

Youtuberlık kariyerini amatörlükten çıkarıp artık profesyonel olarak çalışmalarını gerçekleştirmek isteyenler için bir vlog kamerası önerimiz bulunmaktadır. Sony A7S II adlı kamera birçok farklı çekim amacı ile kullanılabilmektedir. Her hava koşuluna dayaklı oluşu ile tanınan Sony A7S II, hava koşullarının video çekimine engel olmasını engellemektedir.

Youtuber Vlog Kamerası Fiyatları

Bahsedildiği üzere birçok vlog kamerası çeşidi bulunmaktadır. Vlog kamerası ve yanındaki diğer kamera ekipmanları birlikte Youtube’da kullanılacak içeriğe göre farklı kombinler ile kullanılabilir. Ancak belirli bir fiyat aralığı koymak mümkün olmamak ile birlikte günümüzde Youtuber sayısının gün geçtikçe ne kadar arttığına şahit olunduğu için talep edilen bir ürün olduğu için, üretici firmalar tarafından her bütçeye uygun vlog kamera çeşitleri de bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir